ЄС намагається демонструвати якомога сильнішу солідарність з Україною, – Президент Європейської ради

Відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля. Сторони обговорили низку питань, зокрема – подальшу реалізацію реформ в Україні.

Шарль Мішель запевнив, що ЄС намагається демонструвати якомога сильнішу солідарність з Україною, адже у нас не лише спільні інтереси, а й спільні цінності. 

«Україна надзвичайно цінує всебічну допомогу Європейського Союзу. Ми вже досягли значних успіхів і маємо амбітні цілі на наше найближче майбутнє. Спільно з паном Президентом Мішелем ми обговорили надзвичайно інтенсивний і насичений порядок денний відносин України та ЄС», – зазначив Президент України під час спільної заяви для ЗМІ.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна залишається цілковито відданою ефективній імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, але також прагне використовувати її гнучкість для того, щоб повніше долучитися до внутрішнього ринку Євросоюзу.

«Сьогодні ми звірили годинники щодо прогресу у реалізації наших домовленостей, які були досягнуті під час торішнього Саміту Україна – ЄС. Серед них – перегляд Угоди про асоціацію, інтеграція до спільного ринку ЄС, Угода про спільний авіаційний простір, макрофінансова допомога, рух до важливого «промислового безвізу». Впевнений, що завдяки нашому регулярному діалогу з керівництвом інституцій ЄС і плідній роботі наших експертів, попри всі наявні виклики, ми зможемо реалізувати заплановане вже до цьогорічного, 23-го Саміту, який відбудеться у Києві», – резюмував Глава держави.

Президент Європейської Ради зі свого боку зазначив, що Євросоюз підтримує Україну у боротьбі з пандемією коронавірусу. Зокрема, ЄС виділив Україні 190 млн євро для подолання пандемії та 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Крім того, Європейський Союз допомагає нашій країні отримати вакцину з фонду боротьби з COVID-19.

Також Шарль Мішель наголосив, що ЄС підтримує імплементацію Мінських угод та дипломатичні зусилля задля відновлення суверенітету України.

Окрім того, співрозмовники обговорили підготовку до Саміту Україна – ЄС, який цього року відбудеться у Києві. Обидві сторони відзначили успішність торішнього Саміту. Глава держави подякував за перший транш макрофінансової допомоги Україні у 600 млн євро.

Зі свого боку Президент Європейської Ради подякував Володимиру Зеленському за реалізацію курсу реформ. ЄС продовжить підтримувати Україну на шляху реформ.