ЄС розробив проєкт для підтримки України у впровадженні реформи регулювання нафтових резервів

Ініціатива «EU4Energy governance» завершила проєкт технічної допомоги, спрямований на підтримку України в імплементації Директиви 2009/119/EC про нафтові резерви. Створення резервних запасів значно посилить операції на внутрішньому ринку нафти та безпеку її постачання.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Від червня 2020 року представники Верховної Ради, Державного агентства резерву України, а також Міністерства енергетики та захисту довкілля України тісно співпрацювали із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства над розробкою вторинного законодавства, необхідного для втілення реформи нафтових резервів.

Ініціатива «EU4Energy» реалізує підтримку ЄС задля покращення енергопостачання, безпеки та зв’язку, а також сприяння енергоефективності та використанню відновлювальних джерел енергії у східних країнах-партнерах ЄС: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні. 

Ініціатива фінансує проєкти та програми, які допомагають реформувати енергетичні ринки, зменшити національну енергетичну залежність та споживання енергії. У довгостроковій перспективі така діяльність сприяє більш надійному, прозорому та доступному енергопостачанню. Це зменшує рівень енергетичної бідності, а також тарифи на електроенергію як для громадян, так і для приватного сектора.

Довідково

Директива Ради 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 року, ухвалена в Енергетичному Співтоваристві, зобов'язує Україну підтримувати принаймні мінімальний рівень запасів аварійної сировини та/або нафтопродуктів. Такі запаси нафти можуть бути поставлені на ринок лише у випадку перебоїв регулярних поставок нафти через надзвичайні обставини. Створення аварійних запасів нафти значно покращить операції на внутрішньому ринку нафти та підвищить безпеку поставок нафти.