ЄС спільно з ООН передали мобільні ЦНАПи для громад на сході України

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні разом із Європейським Союзом передали два сучасні мобільні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) для Лиманської ОТГ на Донеччині та Троїцької ОТГ на Луганщині.

Про це повідомляє ПРООН в Україні.

Фото: Максим Кицюк/ПРООН в Україні

Обидві громади знаходяться у зоні конфлікту на сході України, тож такі ЦНАПи дозволять місцевим мешканцям швидше і легше отримувати необхідні державні послуги.

У мобільних ЦНАПах можна отримати послуги практично ідентичні до тих, які нині надаються в стаціонарних центрах, зокрема:

  • оформити субсидію та отримати допомогу від держави;

  • зареєструвати власний бізнес чи нерухоме майно;

  • отримати свідоцтво про народження дитини;

  • отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;

  • оформити та отримати пенсійне посвідчення;

  • скористатися паспортними послугами.

Кожен автомобіль має два робочих місця для адміністраторів, обладнаних комп'ютерною технікою, програмним забезпеченням, портативним сервером та доступом до мережі інтернет; два мобільні кейси – мобільний кейс-ЦНАП і кейс для енергоаудиту; відеоспостереження; GPS навігацію; два види автономного опалення, вентиляцію, кондиціонер, підключенням до зовнішніх джерел енергії, автономний санвузол із гарячою та холодною водою, мобільний ліфт-пандус для осіб з інвалідністю та маломобільних верств населення та зону очікування. 

Також у мобільних ЦНАПах передбачені дистанційні робочі місця для фахівців пенсійного фонду, юстиції, соціального захисту, ДСНС та інших служб. Вартість двох машин разом із повною комплектацією обладнання та навчанням спеціалістів складає близько 115 тис. дол. США.

«Починаючи з 2016 року, ми відкрили 16 стаціонарних адміністративних центрів у Донецькій та Луганській областях. Запуск шести мобільних центрів – двох минулого грудня, двох у травні та ще двох сьогодні – значно розширює мережу покриття послугами стаціонарних центрів. Ці мобільні центри допоможуть людям похилого віку, людям з інвалідністю та мешканцям найвіддаленіших районів отримувати усі необхідні послуги. Я хотів би наголосити, що ці мобільні центри повністю оснащені всім необхідним функціоналом, а їх співробітники вже пройшли професійну підготовку для надання якісних адміністративних послуг», – наголосив в.о. керівника програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне.

 

Довідково

Передача мобільних ЦНАПів була організована ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.