ЄС створює місію військової допомоги для подальшої підтримки Збройних сил України

Рада ЄС ухвалила рішення про створення Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine).

Про це йдеться в прес-релізі на сайті Ради ЄС.

Метою місії є сприяння посиленню військової спроможності Збройних Сил України для ефективного ведення військових дій, щоб допомогти Україні захищати свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, ефективно захищати свій суверенітет та цивільне населення.

У відповідь на запит України про військову підтримку EUMAM Ukraine забезпечить індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, включно з Силами територіальної оборони, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, що підтримує проведення підготовки.

Місія працюватиме на території держав-членів ЄС і матиме свій оперативний штаб у Брюсселі для забезпечення загальної координації на стратегічному рівні. Віце-адмірал Ерве Блежан, Директор Сил військового планування та проведення операцій (Military Planning and Conduct Capability (MPCC) буде командувачем місії.

Мандат Місії спочатку триватиме два роки, а фінансова базова сума загальних витрат на цей період становитиме 106 700 000 євро.

Місія забезпечуватиме координацію з двосторонньою діяльністю держав-членів на підтримку України, а також з іншими міжнародними партнерами-однодумцями та буде відкритою для участі третіх країн.