ЄС та ПРООН запускають новий проект з протидії змінам клімату в Україні

Європейський Союз запускає нову регіональну ініціативу EU4Climate, яка спрямована на підтримку шести країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України) у створенні та впровадженні кліматичних політик. Вони базуватимуться на зобов'язаннях країн відповідно до Паризької кліматичної угоди, угодах про асоціацію та партнерство з ЄС, політичної ініціативи Східного партнерства "20 ключових завдань на період до 2020 року" (зокрема, результатах 15 та 16, які стосуються кліматичних змін) та Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року (зокрема, цілі сталого розвитку 13 "Боротьба зі зміною клімату").

Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.

"Із загальним фінансуванням у розмірі 1,13 млн євро для України на період з 2019 до 2022 року проект сприятиме розробці плану впровадження та дорожньої карти для національно-визначеного внеску (НВВ) до Паризької угоди, який відображає зусилля країни щодо скорочення національних викидів та адаптації до впливу кліматичних змін, а також національного та секторального адаптаційного плану для України", — зазначили у дипмісії.

Також EU4Climate сприятиме приведенню українського законодавства у сфері зміни клімату у відповідність до європейських норм, врахуванню проблематики кліматичних змін у політичній сфері та реалізації Стратегії низьковуглецевого розвитку в Україні, прийнятої у 2018 році.

"В ЄС нам вдалося розірвати зв’язок між викидами та процесами економічного зростання: викиди парникових газів в ЄС знизилися на 22% у 1990-2017 роках, тоді як загальний ВВП зріс на 58%. Технологічні зміни та інновації сприяли скороченню цих викидів. Угода про асоціацію між Україною та ЄС враховує політику енергетичного переходу та декарбонізації, що дозволить Україні перейти до низьковуглецевої економіки", — зазначив керівник відділу Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур.

Довідково:

EU4Climate базується на попередньому досвіді впровадження подібних ініціатив (зокрема програмі Clima East) та поточних проектах, партнерствах та ініціативах, а також на експертизі ЄС та ПРООН у процесі розробки та впровадження кліматичної політики на регіональному і національному рівнях. Новий проект дозволить країнам-учасницям застосовувати різноманітні заходи з пом'якшення та адаптації до зміни клімату заради досягнення скорочення викидів парникових газів та ефективної боротьби з наслідками кліматичних змін.

Нагадаємо, Україна прагне поглибити інтеграцію з ЄС у форматі Східне Партнерство Плюс.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням

 

Рубрика: