ЄС та ЄБРР нададуть 50 мільйонів євро для розвитку відновлювальної енергетики в Україні та інших країнах-сусідах ЄС

Європейський Союз та Європейський банк реконструкції та розвитку погодили нову програму з фінансовими гарантіями у 50 мільйонів євро. Вона збільшить обсяги інвестицій у відновлювальну енергетику в Україні, а також у країнах південного регіону сусідства, зокрема в Йорданії, Лівані, Тунісі. 

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Проєкти в рамках цієї програми допоможуть розкрити значний потенціал відновлювальної енергетики. Вони просуватимуть розвиток відновлювальної енергетики та показуватимуть, як приватний сектор може допомогти задовольнити потребу у електроенергії.

Це перша програма гарантій від ЄБРР, що отримала фінансування через План зовнішніх інвестицій ЄС. Ця ініціатива ЄС працює з 2017 року. Вона залучає інвестицій, особливо з боку бізнесу та приватних інвесторів, у країни-сусіди ЄС та африканські країни.

ЄС уже виділив через План зовнішніх інвестицій 4,5 мільярди євро бюджетних коштів для того, аби залучити 44 мільярди євро державних та приватних інвестицій у країни-сусіди ЄС та африканські країни.

Нагадаємо, цього року Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку планують перевершити минулорічний рекорд за обсягом інвестицій в Україну, що склав 1,1 млрд євро. 

 

Рубрика: