ЄС та ЄІБ працюють над посиленням підтримки регіону Азовського моря

Європейський Союз та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) працюють над цільовими та посиленими заходами для регіонів України, що межують з Азовським морем.

Як повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні, це допоможе владнати та зменшити соціально-економічні наслідки нещодавніх дій Росії, які підривають економічну стабільність регіону Азовського моря, а також територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Заходи з підтримки спрямують на інфраструктуру та довкілля, соціально-економічний розвиток та підтримку кращого урядування і цивільної безпеки. Зміцнять також і подальшу підтримку ЄС у регіоні. 

"З метою поліпшення інфраструктури та сполученості регіону Азовського моря ЄС та ЄІБ розробляють низку заходів. Йдеться, зокрема, про такі: техніко-економічні дослідження задля поліпшення дорожніх та залізничних сполучень з Маріуполя до Запоріжжя та Миколаєва; підготовку нових пільгових кредитів задля впровадження цих інфраструктурних проектів. Також ЄІБ передбачає втілення конкретних заходів на підтримку муніципальної інфраструктури в регіоні, включаючи інфраструктуру з надання послуг для внутрішньо переміщених осіб",  - сказано у повідомленні.

Діяльність, що стосується підтримки соціально-економічного розвитку та стійкості регіонів, спрямують на диверсифікацію місцевої економіки та підтримку малих і середніх підприємств і підприємців.

Зокрема, це можуть бути проведення тренінгів, надання консультативних або технічних послуг, малих грантів, а також модернізації професійно-технічної освіти.

У сфері урядування ЄС розробляє заходи для подальшої підтримки громадянського суспільства та поліпшення цивільної безпеки, зокрема подолання наслідків чинного конфлікту. Йдеться також про надання психосоціальної допомоги та розширення прав і можливостей дітей та молоді, які постраждали від конфлікту.

У Представництві ЄС також повідомили, що найближчим часом у Маріуполі заплановано відкриття спільного проектного офісу Антикорупційної ініціативи ЄС та програми U-LEAD з Європою, що підтримує децентралізацію.   

Довідково:

З 28 січня до 2 лютого 2019 року в Україні перебувала місія високопосадовців ЄС. Її очолили Томас Майр-Гартінг, Виконавчий директор  з питань Європи та Центральної Азії в Європейській службі зовнішньої дії, Петер Ваґнер, керівник Групи підтримки України при Єврокомісії та  Хюґ Мінгареллі, Голова Представництва ЄС в Україні. До складу делегації також увійшли Голова Консультативної місії  ЄС (EUAM) Кястутіс Ланчінскас, Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон та посадовці зі Служби зовнішньополітичних інструментів та Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту ЄС. У межах візиту відбулася спільна зустріч із Міністрами закордонних справ Чеської Республіки та Данії, які відвідали Маріуполь 29 січня. Рекомендації місії було представлено на засіданні Ради ЄС із закордонних справ, яке відбулося 18 лютого 2019 року, і було присвячене Україні.

Раніше повідомлялося, що ЄІБ профінансував в Україні 62 проекти на понад 5,5 млрд євро.