ЄС ухвалив рішення надати черговий транш допомоги на реформу державного управління в Україні

Беручи до уваги досягнутий Урядом України прогрес у впровадженні реформи державного управління, Європейський Союз ухвалив рішення надати наступний транш безповоротної фінансової допомоги в рамках програми "Підтримка комплексного реформування державного управління в Україні". Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Розмір фінансування залежить від успішного виконання реформи в попередній період. При цьому, Україна вже виконала 75% поставлених індикаторів на 2017 рік, за що отримала високу оцінку європейських партнерів, які підкреслили ефективність залучення фахівців з питань реформ та створення ефективної системи координації реформи на найвищому рівні.

Олександр Саєнко зауважив, що завдяки виконанню цих та інших індикаторів, Україні виділено фінансову підтримку у розмірі 15,5 млн євро. "Перша частина траншу є фіксованою та складає 5 млн євро. Друга частина залежить від успішності впровадження реформи, що вимірюється визначеними програмою індикаторами. Завдяки їхньому виконанню друга частина траншу складає 10,5 млн євро. Кошти бюджетної підтримки направляються в державний бюджет", - пояснив Міністр Кабінету Міністрів.

Для простих громадян це означає, що держава, яка надає їм послуги, стає більш ефективною, сервіс-орієнтованою, а якість надання таких послуг буде тільки покращуватись.

Верховний представник ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Федеріка Могеріні наголосила на важливості подальшого впровадження реформи державного управління: "Ми спостерігаємо, що в Україні став сильніший Уряд, сильніше державне управління і, як результат, - сильніша економіка".

Рубрика: