ЄС виділить 50 мільйонів євро на підтримку децентралізації в Україні

Європейський Союз виділить до 50 млн євро на підтримку реформи децентралізації в Україні. Кошти реалізують в межах продовження програми U-LEAD з  Європою.

"Друга фаза Програми U-LEAD з Європою має бути максимально активною, гнучкою та ефективною, оскільки у новому етапі реформа децентралізації, з одного боку, матиме багато викликів та завдань, з іншого, обмежений час на реалізацію", — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за підсумками зустрічі з Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ханом у Брюсселі (Королівство Бельгія).

децентралізація

В Мінрегіоні зазначили, що реалізація другої фази програми має створити всі правові умови для проведення місцевих виборів у 2020-му році на новій адміністративно-територіальній основі. U-LEAD з Європою фокусуватиметься на регіональній політиці, зокрема, запровадженні сучасної системи моніторингу та оцінки регіонального розвитку, а також підтримуватиме мережі агенцій регіонального розвитку. Також програма має покращити доступ громадян до адміністративних послуг, навчати лідерів громад та підтримувати інноваційні інфраструктурні проекти в ОТГ.

Нагадаємо, власні доходи місцевих бюджетів в Україні зросли з 68,6 млрд грн до 234,1 млрд грн. Нині вони складають 52% від зведеного бюджету країни.

Підготовлено за матеріалами Міністрества регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Оригінал статті читайте за посиланням