ЄС виділить 54 мільйони євро на підтримку Фонду енергоефективності України

Європейський Союз виділить додатково 54 мільйони євро на підтримку роботи українського Фонду енергоефективності.

Угоду про фінансування “Програми підтримки енергоефективності в Україні” (EE4U-II) підписали у рамках 5-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко і Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган.

“Це надання безповоротних грантів ОСББ для здійснення заходів з енергоефективності, технічна підтримка ОСББ у підготовці заяв до Фонду. Також ми домовилися про допомогу наших німецьких партнерів у підготовці енергоаудиторів, які працюватимуть у всіх регіонах України”, — повідомив Геннадій Зубко.

Кошти спрямують до Мультидонорського фонду, управління яким здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

Матеріальна допомога додається до першого траншу у 50 мільйонів євро, які у червні Україна вже отримала від ЄС на роботу Фонду.

За словами Геннадія Зубка, Україна та Євросоюз і надалі співпрацюватимуть у впровадженні реформи енергоефективності, підготовки НПА, а також у сфері ефективної генерації, виробництва, транспортування, розподілу і використання енергії.

Європейський Союз, разом з Німеччиною та IFC, підписали  угоду про співфінансування Фонду енергоефективності та створення Мультидонорського фонду 22 квітня. Вже у червні Україна отримала перший транш у розмірі 50 мільйонів євро. Кошти спрямовуються на технічну допомогу Фонду і безпосередньо на фінансування проектів.

У держбюджеті України на 2019 рік на підтримку Фонду енергоефективності передбачено 1,6 мільярда гривень.

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: