ЄС виділить півмільйона євро на обладнання для лабораторії з оцінки якості води

Проект ЄС ”Водна ініціатива плюс" (EUWI+) інвестує близько 500 тисяч євро в сучасне обладнання для лабораторії у Вишгороді, яка аналізуватиме якість води Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.

Угоду про закупівлю устаткування уклали Міністерство екології та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Український гідрометеорологічний центр ДСНС та Агентство з охорони навколишнього середовища Австрії.

Зокрема, проект ЄС надасть газовий хроматограф, ртутний аналізатор, аналізатор для визначення азоту, термореактор для визначення фосфору, систему очищення води, лабораторну посудомийну машину тощо. Це дозволить лабораторії визначати хімічний стан поверхневих вод за 33 показниками з переліку 45 пріоритетних забруднюючих речовин, які завдають шкоду водному середовищу.

“Сучасна аналітична лабораторія дозволить отримати якісну та достовірну інформацію про стан водних ресурсів і сприятиме практичному втіленню нового порядку державного моніторингу вод відповідно до найкращих світових практик, зокрема, Водної рамкової директиви ЄС”, - зазначив заступник Міністра екології та природних ресурсів України Микола Кузьо.

Нове обладнання планують встановити до кінця 2019 року.

Крім того, згідно з Угодою, Український гідрометеорологічний центр ДСНС отримає автоматичні прилади для вимірювання витрат води (доплери).

Відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, український парламент у 2016 році запровадив басейновий принцип управління водними ресурсами. Таким чином в Україні виділили 9 районів річкових басейнів: Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли, а також річок Криму, Причорномор’я та Приазов’я. До 2024 року Україна має розробити 9 планів управління зазначеними районами.

Довідково:

Чотирирічний проект "Водна ініціатива Європейського Союзу плюс" розпочався в вересні 2016 року. Проект допомагає Україні та п’яти іншим країнам Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдові) реформувати галузь управління водними ресурсами відповідно до стандартів ЄС задля покращення якості води в довгостроковій перспективі і її доступності для всіх.

Проект консультує Міністерство екології та природних ресурсів України щодо розробки Планів управління річковими басейнами. Проект фінансується Європейським Союзом. Його виконують Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) та консорціум країн-членів ЄС, який включає Агентство з навколишнього середовища Австрія та Міжнародний водний офіс (Франція).

Водна рамкова директива ЄС встановлює основні (рамкові) положення для досягнення країнами ЄС доброго екологічного та хімічного станів  їх вод. ВРД ЄС є основним документом у галузі водної політики ЄС.

Рубрика: