ЄС виділить понад мільйон євро на відновлення обсерваторії на горі Піп Іван

Європейський Союз виділить 1 мільйон 53 тисячі євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати). На її основі планують створити Міжнародний науковий центр "Обсерваторія" Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща).

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Республіки Польща. 

"Концепція, запропонована Прикарпатським національним університетом, полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій", — зазначили у Прикарпатському національному університеті.

Проект "Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру" реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (PL-BU-UA) 2014-2020.

Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальнутехніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Це допоможе виконувати пошуково-рятувальні операції у надскладних умовах високогір’я. Частину коштів витратять на ремонт та облаштування приміщень в межах завдань проекту.

обсерваторія

"Цей грант досить складний з точки зору виконання. Зокрема, близько 50 відсотків грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру", — зауважив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

За його словами, проект розрахований на  два роки, але фактично він має бути реалізований протягом півроку, адже в умовах високогір’я  вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.

Партнерами Прикарпатського національного університету у цьому проекті є Варшавський університет, Управління  ДСНС України в Івано-Франківській області та Бещадський гірській рятувальний відділ (м. Сянок, Республіка Польща).

Нині Україна бере участь у чотирьох  програмах прикордонного співробітництва із загальним бюджетом 360 мільйонів євро.

Нагадаємо, ЄС може виділити додаткові кошти на створення служби крові в Україні.

Підготовлено за матеріалами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: