ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро для протидії коронавірусу

Європейська Комісія оголосила про рішення надати Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19. Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. 

Про це повідомляє Європейська Комісія.

Кошти допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України. Завдяки такій підтримці Уряд України зможе сформувати додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей.

Європейська Комісія внесла пропозицію щодо пакету макрофінансової допомоги в розмірі 3 мільярдів євро для десяти країн-партнерів, щоб допомогти їм зменшити негативні економічні наслідки пандемії коронавірусу. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення з огляду на нагальність проблеми. Щойно рішення ухвалять, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш буде наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. 

Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду.

Нагадаємо, раніше ЄС ухвалив рішення про виділення Україні 190 млн євро на протидію коронавірусу, а також Європейська Комісія надає 13 млн євро на підтримку найбільш вразливих людей, які постраждали від бойових дій на Донбасі.

Рубрика: