ЄС виключив Україну з-під дії захисних заходів за дванадцятьма товарними категоріями металопродукції

Європейська комісія опублікувала повідомлення про запровадження остаточних захисних заходів щодо імпорту металопродукції до країн ЄС. Правила набувають чинності 2 лютого 2019 року.

“ЄС запроваджує захисні заходи у формі індивідуальних та глобальних тарифних квот для усіх країн. Після вичерпання квоти до імпорту сталевої продукції буде  застосовуватись мито у розмірі 25%. Захисні заходи діятимуть три роки, включаючи період дії попередніх заходів. Тобто остаточні заходи будуть діяти з 02.02.2019 по 30.06.2021”, — пояснили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

У відомстві зазначили, що глобальні квоти виділятимуть на квартальній основі, а індивідуальні - на річній. При цьому квартальний залишок глобальної квоти переходитиме на наступний квартал в межах одного річного періоду. Країни, які вичерпають свої індивідуальні квоти, зможуть продовжувати поставки без сплати мита в рамках залишку глобальної квоти в останньому кварталі річного періоду.

Під дію захисних заходів підпадають 26 категорій товарів металургійної галузі. Товари з України підпадають під тарифні квоти за 14 товарними групами.

“Україна отримала індивідуальні квоти за 12 категоріями товарів. В рамках цих квот Україна поставлятиме продукцію на умовах, які визначені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Індивідуальні квоти України відповідають історичним обсягам поставок, враховуючи при цьому зростання попиту в країнах ЄС. По 2 товарним категоріям товари з України ввозитимуться до ЄС в рамках глобальної квоти (труби для газопроводів та гарячекатний плоский прокат)”, — зауважили в МЕРТ.

Нагадаємо, у 2018 році торгівля агропромисловими товарами між Україною та ЄС зросла на 11,4%

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Оригінал статті читайте за посиланням