ЄС закликав Росію відновити свободу руху в Керченській протоці

Європейський Союз закликав Російську Федерацію відновити свободу руху в Керченській протоці.

Про це заявила речниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Майя Косьянчич.

"Ми очікуємо, що Росія відновить свободу руху в Керченській протоці, а також закликаємо сторони бути максимально стриманими для якнайшвидшої деескалації ситуації", - заявила Майя Косьянчич.

В ЄС зазначили, що напруга в Азовському морі та Керченській протоці 25 листопада зросла до небезпечного рівня. Це відбулося внаслідок інциденту, що стався між російськими та українськими військовими суднами під час спроби українських кораблів пройти через Керченську протоку, а також внаслідок подальших подій, зокрема, рішення російської влади закрити протоку для руху і внаслідок обстрілу та захоплення українських суден.

"Як нещодавно зазначала Висока представниця ЄС у Європейському Парламенті, події в Азовському морі є свідченням того, як нехтування основоположними правилами міжнародного співробітництва призводить до зростання нестабільності та напруги", - зауважили в ЄС.

Європейські партнери нагадали, що будівництво Керченського мосту відбулося без згоди України та є черговим порушенням її суверенітету та територіальної цілісності.

"Воно призвело до посилення контролю руху суден через протоку; паралельно відбувається мілітаризація Азовського моря. Європейський Союз очікує, що Росія припинить такі перевірки. ЄС не визнає та ніколи не визнає незаконної анексії Кримського півострова Росією", - наголосила Майя Косьянчич.

Підготовлено за матеріалами представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням.