ЄС запровадив санкції проти восьми росіян за агресію біля Керченської протоки

Європейський союз запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Відповідне рішення Рада ЄС ухвалила 14 березня, сказано в офіційному журналі ЄС.

Брюссель 15 березня оголосив про замороження рахунків і заборону на видачу віз вісьмом російським посадовцям. Імена цих росіян додали до списку осіб і компаній, причетних до порушення територіальної цілісності України, дію якого одночасно продовжили ще на шість місяців.

Таким чином санкційний список Європейського союзу за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 170 осіб і 44 компаній. Попередні антиросійські санкції, ухвалені ЄС, діють до 15 березня 2019 року. 

Президент України Петро Порошенко привітав це рішення Європейського союзу і зазначив, що це започаткування "азовського пакету" санкцій проти Росії.

"Рада ЄС схвалила продовження великого пакету санкцій проти більше 160 фізичних та близько 50 юридичних осіб, відповідальних за підрив територіальної цілісності та незалежності України, а також започаткування "азовського" пакету санкцій щодо Росії за акт збройної агресії в акваторії Чорного моря та грубе порушення свободи судноплавства у Керченській протоці. Цей перший перелік прізвищ є лише початком, і якщо Росія продовжить нападати на українські кораблі, перешкоджати свободі судноплавства та блокувати українське Приазов‘я, санкції будуть розширені і посилені", – зазначив президент.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили українські військові катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Після атаки прикордонників РФ і взяття в полон українських моряків російські "суди" в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян отримали поранення. Українським військовослужбовцям пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
Під час допитів всі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що вони є військовополоненими.