Євродепутати пропонують запровадити новий режим санкцій за порушення прав людини

14 березня депутати Європейського Парламенту підтримали резолюцію з закликом до нових санкцій ЄС у сфері захисту прав людини. Йдеться про покарання державних та недержавних суб’єктів за значні порушенняу цій сфері.

Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.

Зокрема, у  резолюції Європарламент закликає створити новий санкційний режим на рівні ЄС. Він передбачатиме замороження рахунків та заборони на в’їзд для осіб, причетних до значних порушень у сфері прав людини.

"Такий список повинен містити державних і недержавних суб’єктів з усього світу, які здійснили – фізично, фінансово або через акти систематичної корупції – такі злочини", – зазначили у Представництві ЄС.

Рішення про внесення чи видалення зі списку подібних суб’єктів має ґрунтуватися на чітких, прозорих і конкретних критеріях, що прямо пов’язані із вчиненим злочином.

Крім того, євродепутати закликали країни-члени ЄС запропонувати механізм запровадження санкцій і здійснення європейського нагляду і контролю. "Це важливо через те, що протягом минулих місяців сталися випадки порушення санкцій ЄСєвропейськими компаніями та країнами".

Новий санкційний режим має носити ім’я Сєрґєя Магнітського, податкового бухгалтера, який розслідував випадки корупції. Він помер у московській (РФ) в’язниці у 2009 році, витримавши нелюдські умови та тортури. Подібні нормативно-правові бази нині діють у США, Канаді, низці країн ЄС, а саме в Естонії, Латвії, Литві та Сполученому Королівстві.

Нині запровадження механізму санкцій для покарання окремих правопорушників, які вчинили значні злочини у сфері прав людини, розглядають на рівні робочої групи у Раді ЄС.

Резолюцію підтримали 447 депутатів; проти проголосували 70 членів Європарламенту, утрималися – 46.

Нагадаємо, Росія більше не стратегічний партнер Євросоюзу, – резолюція Європарламенту. Крім того, ЄС запровадив санкції проти восьми росіян за агресію біля Керченської протоки.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням