Євроінтеграційний закон про маркування органічної продукції наводить лад на ринку, – Ольга Трофімцева

Ухвалений євроінтеграційний закон про маркування органічної продукції є основними елементом, що наводить лад на українському ринку органічної продукції. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева в інтерв'ю агенції УНІАН.

"Я би сказала, що це закон ("Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" - ред.) про наведення порядку на українському ринку органічної продукції", – зазначила вона, відповідаючи на питання журналіста.

"Основний принцип роботи органічного ринку передбачає дворівневу систему контролю (і це не тільки в Україні так, а всюди). Перший рівень контролю – це так званий селф-контроль. В органічному секторі працюють комерційні сертифікаційні органи, які видають компаніям сертифікати. … Проте, ефективним має бути другий рівень – контроль з боку держави. Бо якщо виникають якісь проблеми вже між країнами, наприклад, між покупцем і постачальником органічної продукції, то держава тут виступає арбітром", – додала заступниця Міністра.

"Тому дуже важливим євроінтеграційним аспектом даного законопроекту є закріплення за Дерпродспоживслужбою повноважень здійснювати моніторинг та контроль на ринку органіки. В законопроекті приводяться у відповідність до європейських директив різні моменти, які дозволять державі здійснювати моніторинг процесу від поля до кінцевого споживача, контролювати, яким чином органічна продукція виробляється, постачається. Також, він чітко і прозоро регулює питання маркування органічної продукції, відповідальності виробників органічної продукції. І, відповідно, питання відповідальності недобросовісних виробників, які намагаються заробляти на лейбах, виробляючи псевдоорганіку", – наголосила вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада10 липня ухвалила євроінтеграційний закон про маркування органічної продукції.

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитися на сайті УНІАН.