Євроінтеграційний законопроєкт про промислове забруднення зареєстрували у Верховній Раді

Міністерство енергетики та захисту довкілля внесло до Верховної Ради законопроект щодо зменшення промислового забруднення. Проєкт Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" має змінити дозвільну систему відповідно до норм Європейського союзу. 

Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

 

 

Законопроєкт про промислове забруднення є важливою частиною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, він імплементує в українське законодавство Директиву 2010/75/ЄС.

Законопроект передбачає: 

  • запровадження інтегрованого дозволу;

  • оцінки кумулятивного впливу промислового об'єкта на довкілля;

  • галузевого регулювання (особливі вимоги для кожної галузі);

  • впровадження щорічного звітування про виконання умов інтегрованого дозволу;

  • розроблення Базового звіту до отримання інтегрованого дозволу.

Як повідомляв Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель,  запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств - це європейська практика, яка дозволяє з однієї сторони зменшити адміністративне навантаження на бізнес, оскільки буде введена на заміну ряду дозволів. А з іншої -  сприятиме зменшенню викидів та запобігатиме промисловому забрудненню через запровадження вимог та заходів для зменшення впливу та комплексного захисту довкілля.

Інтегрований дозвіл має безстрокову дію та видається на основі висновків НДТМ - найкращих доступних технологій та методів управління. Це дорожня карта для кожної галузі великої промисловості, галузевий «керівний документ», що містить перелік заходів для переходу до найбільш ефективного та екологічного виробництва. У межах НДТМ підприємствам буде запропоновано широкий набір рішень для зменшення негативного впливу на довкілля, у тому числі й економічно доцільних, що не потребують значних інвестицій та копіткого планування. Тому оператори установок зможуть виборати оптимальний для себе варіант для поступового впровадження природоохоронних заходів.

У країнах ЄС такі висновки є результатом багаторічних досліджень та обговорень, затверджуються рішеннями Європейської комісії і є обов’язковими до виконання всіма країнами-членами ЄС.

Запровадження нових норм дозолить до 2030 року зменшити викиди забруднюючих речовин в повітря на 22,5% (порівняно з обсягом викидів у 2015 році), а забруднення вод у з 15,7% до 5%.

Нагадаємо, 19 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», яка спрощує залучення інвестицій у видобуток копалин.