Єврокомісія збільшила фінансування програми Erasmus+ у 2019 році

24 жовтня Єврокомісія опублікувала умови конкурсу проектів для програми Erasmus+ у 2019 році. Новим бюджетом передбачено фінансування на наступний рік у 3 мільярди євро. З них 30 мільйонів євро призначено для Європейських Університетів. Це нова ініціатива, яку було ухвалено лідерами Європейського Союзу на Ґетеборзькому соціальному саміті, що відбувся в листопаді минулого року. Вона є частиною процесу створення Європейського освітнього простору до 2025 року.

Як повідомляє Представництво ЄС в Україні, будь-який державний або приватний орган, який працює у сферах освіти, підготовки, молоді та спорту може подати заявку на фінансування у рамках конкурсу 2019 року для участі в програмах Erasmus+. Окрім того, заявку на фінансування можуть подати групи молодих людей, які активно працюють у молодіжному секторі, але які не утворюють молодіжної організації.

Разом із конкурсом проектів, 24 жовтня Єврокомісія також опублікувала керівництво для програми Erasmus+ всіма офіційними мовами ЄС. У ньому кандидати можуть знайти детальну інформацію про всі можливості у 2019 році для студентів, працівників, стажерів, викладачів тощо в рамках Erasmus+.
 
30 мільйонів євро для Європейських Університетів
У рамках створення Європейського освітнього простору до 2025 року Єврокомісія запропонувала створити в ЄС Європейські Університети.

У рамках чергового конкурсу на 2019 рік Європейська Комісія запустить пілотну програму, яка надаватиме підтримку  шістьом об’єднанням Європейських Університетів. Кожне з них включатиме щонайменше три вищі навчальні заклади з трьох країн. Це сприятиме зміцненню європейської ідентичності, а також підвищенню кваліфікації та конкурентності європейських ВНЗ. Об’єднання, які починають працювати з 1 вересня до 1 грудня того ж року, мають подати свої грантові заяви доВиконавчого агентства освіти, аудіовізуальних засобів та культури до 28 лютого 2019 року.

Другий пілотний проект очікується наступного року. Також ця ініціатива має повністю запрацювати в рамках наступного довгострокового бюджету ЄС, який діятиме з 2021 року. Мета - створити до 2024 року двадцять Європейських Університетів.
 
Критерії відповідності
Усіма можливостями програми Erasmus+ можуть повністю скористатися такі програмні країни (1):

  • держави-члени Європейського Союзу,
  • країни Європейського економічного простору та Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія,
  • країни-кандидатки: Туреччина, колишня Югославська Республіка Македонія та Сербія.

Окрім того, певні можливості програми Erasmus+ відкриті для організацій з країн-партнерів.
За детальнішою інформацією  щодо умов участі дивіться, будь ласка, керівництво для програми Erasmus+.
 
Довідка
У листопаді 2017 року під час Ґетеборзького соціального саміту лідери Європейського Союзу окреслили бачення того, як Європа може використовувати на повну потенціал у сфері освіти і культури задля сприяння працевлаштуванню, досягнення соціальної справедливості, активній громадянській позиції та відчуття європейської ідентичності в усьому її розмаїтті.

Підтримка створення Європейських Університетів сприятиме досягненню цієї мети. Вони об'єднають нове покоління європейців, здатних співпрацювати та працювати в різних європейських та світових культурах, на різних мовах, а також в різних країнах, секторах та академічних дисциплінах.

Рубрика: