Єврокомісія здійснила оцінку системи контролю за здоров’ям птиці України

20 червня в Україні закінчився аудит інспекторів Європейської Комісії щодо оцінки системи контролю здоров’я тварин (DG SANTE), який здійснювався відповідно до прав та процедур ЄС для країн, з яких дозволений експорт до європейських держав, який тривав з 11 по 20 червня, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

На фінальній зустрічі від Держпродспоживслужби були присутні Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук, заступник директора Департаменту ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко та інші.

Під час зустрічі інспектори ЄС озвучили попередні коментарі щодо проведеного аудиту – зокрема, щодо впровадженої з врахуванням оцінки ризиків національної програми спостереження за грипом птиці як серед птиці комерційних господарствах, так і птиці приватного сектора, дикої та синантропної; дієвості державної лабораторної мережі з діагностики хвороб птиці, проведені  заходи при ліквідації спалахів грипу птиці в Україні при спалахах захворювання в 2016 та 2017 роках. Особливу увагу при обговоренні було приділено реєстрації потужностей з вирощування птиці, здійсненні офіційного контролю за дотриманням вимог біобезпеки в них та системі сертифікації продукції птахівничого сектору до ЄС.

Також інспектори ЄС задали українській стороні низку уточнюючих запитань, які виникли під час здійснення аудиту, на які фахівці Держпродспоживслужби надали вичерпні відповіді.

Володимир Лапа звернув увагу присутніх на те, що Держпродспоживслужба активно бере участь в розробці низки законодавчих змін в рамках адаптації вітчизняної нормативно-правової бази до норм і стандартів ЄС та висловив сподівання, що європейська сторона залишилася задоволеною результатами огляду українських підприємств та українською системою контролю за здоров’ям птиці

Андрій Жук наголосив, що Держпродспоживслужба приділяє велику увагу постійному підвищенню кваліфікації інспекторів Служби з метою забезпечення дотримання всіх вимог вітчизняного та європейського законодавства, в тому числі - пов’язаних із набуттям чинності Законом "Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин" (№ 2042).

Впродовж 30 днів українській стороні для внесення коментарів буде надіслано проект звіту щодо результатів аудиту інспекторів ЄС.