Європейська комісія оновила ветеринарне законодавство, важливе для України

З початку грудня поточного року вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, ухвалена Європейською Комісією.

Як сказано на сайті Європейської Бізнес Асоціації, основні зміни стосуються двох ключових напрямків – ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок. 

Ці законодавчі зміни є важливими і для України, оскільки згідно з ними посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Однак, ця сфера наразі в нашій державі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва до Євросоюзу.

“Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження – молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, наразі, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання в нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені”, - пояснив Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів.

Держпродспоживслужба спільно з Міністерством аграрної політики розробляє нову редакцію Закону “Про ветеринарну медицину”. Очікується, що фінальний документ буде опубліковано для його подальшого обговорення ще цього року. 

Підготовлено за матеріалами Європейської Бізнес Асоціації

Більше інформації читайте за посиланням.