Європейська Комісія підтримала 2 проекти Програми дій 2018 року в сфері поводження з радіоактивними відходами

Під час робочої зустрічі керівництва Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) з проектним менеджером Європейської Комісії Гансом ван Влієтом відбулось обговорення впровадження в Україні проектів програми «Інструмент співробітництва з ядерної безпеки» (ІСЯБ), повідомляє прес-служба ДАЗВ.

"Європейська Комісія підтримала 2 проекти Програми дій 2018 року загальною вартістю 6,2 млн євро", – йдеться у повідомленні.

Мета проектів – створення у ДАЗВ належної інфраструктури для управління програмами у сфері поводження з РАВ та модернізація системи дозиметричного контролю, що дозволить приймати максимально ефективні управлінські рішення.

Фахівці агентства також представили прогрес у розробці довготривалої програми поводження з радіоактивними відходами (РАВ) та використання коштів Державного фонду поводження з РАВ, а керівництво ДАЗВ презентувало результати успішних проектів програми ІСЯБ і плани щодо Програми дій 2018 року.

"Згідно з українським законодавством усі РАВ є власністю держави. Завдання довгострокового зберігання та захоронення радіоактивних відходів покладено на ДАЗВ і підприємства зони відчуження. Втілення нових проектів програми ІСЯБ дозволить привести управління у цій сфері у відповідність до прикладів передової світової практики", - підкреслив Голова ДАЗВ.

ДАЗВ також працює над вдосконаленням системи поводження з РАВ на законодавчому рівні. Так, фахівці агентства оновили та актуалізували Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з РАВ.

"Загальнодержавна програма поводження з РАВ була прийнята у 2009 році і розрахована на 10 років. За майже 10 років з моменту її прийняття деякі заходи вже було виконано, а деякі втратили свою актуальність, тож програма потребувала оновлення. Наразі ми перебуваємо на етапі погодження актуалізованої програми з відповідними міністерствами та відомствами", – нагадала начальник управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич.

Окрім того, наразі в агентстві проводиться робота зі створення довгострокової Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також вирішується питання фінансування системи поводження з РАВ. Влітку 2017 року для належного фінансування необхідних заходів було відновлено цільове використання та накопичувальний характер Державного фонду поводження з РАВ. У квітні 2018 року було затверджено Порядок використання коштів цього фонду. Це означає, що з 2018 року Україна може самостійно фінансувати значну частину робіт у сфері поводження, зберігання та захоронення радіоактивних відходів.

Рубрика: