Європейська Комісія підтримує політику МІненерговугілля щодо розвитку відновлювальної енергетики

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулася зустріч з представниками Європейської Комісії, на якій сторони обговорили двостороннє співробітництво в секторі відновлювальної енергетики. Про це повідомляє прес-служба МІністерства.

Під час обговорення Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець запевнила колег, що Міненерговугілля приділяє питанню розвитку відновлювальної енергетики суттєву увагу. Про це свідчить як активна робота над законодавчими ініціативами щодо нової системи державної підтримки відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), так і структурні зміни в самому Міністерстві.  

Під час зустрічі було також представлено узгоджені пропозиції Міненерговугілля та Уряду до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії” від 07 червня 2018 року №8449, які спрямовані на:

- підвищення конкретності в галузі та, як наслідок, зниження вартості виробництва електроенергії;

- пріоритетний розвиток малої розосередженої генерації;

- досягнення цільових показників розвитку відновлювальної енергетики в Україні при дотриманні вимог операційної безпеки ОЕС та економічності її режимів роботи.

У свою чергу, представники Європейської комісії наголосили на своїй повній підтримці політики Міністерства щодо розвитку відновлювальної енергетики. Сторони домовились про подальший інтенсивний діалог, надання консультативної допомоги Міністерству, зокрема, щодо досвіду використання таких інноваційних технологій, як системи акумулювання електроенергії,  «розумної» генерації тощо.