Європейська комісія припинила антидемпінгове розслідування проти феросплавів з України

Європейська комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з України та Єгипту. За його підсумками до української продукції не буде застосовано жодних антидемпінгових мит. Про це йдеться у  відповідному рішенні Єврокомісії, яке було опубліковане в офіційному віснику Європейського Союзу 5 червня 2018 року, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Активна позиція української сторони, наявна аргументація та готовність до професійного діалогу створили підґрунтя для відкликання виробниками ЄС скарги, на  підставі якої проводилось відповідне розслідування. Це також є позитивним сигналом для українських виробників щодо подальшого розвитку та можливості розширення ринків збуту своєї продукції.

"Завершення антидемпінгового розслідування та незастосування мит до такого виду продукції є перемогою українського бізнесу та профільної асоціації. Водночас, Уряд буде і надалі брати активну участь та надавати підтримку українському бізнесу, продовжувати діалог з Єврокомісією і працювати з національною індустрією із забезпечення доступу української продукції на ринок ЄС", - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України.

Нагадаємо, 2 серпня 2017 року в Офіційному виданні Європейського Союзу було опубліковано повідомлення №2017/С251/04 про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з Єгипту та України. Розслідування було порушене на підставі скарги, поданої 19 червня 2017 р. Європейською асоціацією виробників феросплавів (Euroalliages), що представляє інтереси виробників феросиліцію, зокрема, Ferropem, Ferroatlántica SL, OFZ та Huta Laziska SA. Мова йшла про товар, що класифікується за наступними кодами товарної номенклатури ЄС (CN) 7202 21 00, 7202 29 10 та 7202 29 90. 

У 2017 р. до країн ЄС було експортовано українського феросиліцію на суму 54,7 млн дол., у 1 кв. 2018 – на 11,7 млн дол.