Європейські фахівці допоможуть Україні боротися з наркотиками

Європейський моніторинговий центр з наркотиків та наркотичної залежності (ЄМЦННЗ) планує посилити спроможність української національної обсерваторії з питань моніторингу незаконного вживання наркотичних засобів. З цією метою в нашій країні реалізують проект EU4Monitoring Drugs.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зокрема, фахівці ЄМЦННЗ можуть допомогти здійснити моніторинг обігу наркотичних речовин та долучитись до розробки рішення щодо реагування на ситуації, викликані їхнім споживанням. Європейські партнери вже розробили кілька нових методів моніторингу, зокрема, через інтернет та дослідження стокових вод, які можуть містити залишки наркотичних речовин.

"ЄМЦННЗ зможе допомогти визначити точки, де виробляють та торгують наркотиками, провести навчання фахівців з судмеданалізів, відкрити доступ до інформації щодо нових психотропних речовин. А вже у липні відбудеться конференція у Лісабоні для учасників проекту, де Україна зможе взяти участь", — зазначили в МОЗ.

Крім того, Україна зможе приєднатись до системи раннього оповіщення щодо нових психоактивних речовин.

Додаткові робочі домовленості з Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності розробили у відповідності з Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Довідково:

У проекті EU4Monitoring Drugs всього 15 країн-учасниць регіону Європейської політики сусідства. Він розрахований на 3 роки (до 2020). А вже у липні планується зустріч наглядової ради, де є представники всіх 15 держав-учасниць.

Починаючи з 2010 року Європейський моніторинговий центр з наркотиків та наркотичної залежності є партнером Міністерства охорони здоров’я України з питань посилення спроможності національної обсерваторії з питань моніторингу незаконного вживання наркотичних засобів, якою в Україні є Державна установа "Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України".

Нагадаємо, охорона здоров'я стала лідером євроінтеграції

Підготовлено за матеріалами Міністерства охорони здоров'я України. Оригінал статті читайте за посиланням.

Рубрика: