Європейський інвестиційний банк допоможе підвищити енергоефективність українських вишів

10 млн євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) отримають сім українських вишів на реалізацію проекту "Вища освіта України" у межах грантової Угоди. 

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, цей документ підписала очільниця відомства Лілія Гриневич 17 грудня в межах засідання Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі.

Зазначається, що планується підвищити енергоефективність у майже 150 будівлях закладів освіти. 

Водночас самі кошти були виділені Банку для відповідної програми Фондом Е5Р.

"Не секрет, що значна частина українських вишів потерпають від того, що їхні будівлі є вкрай енерго-НЕ-ефективними, а тому "з’їдають" значну кількість коштів розвитку, які можна було б спрямувати на закупівлю обладнання та покращення якості освіти і умов для навчання студентів. Для того, щоб хоча б частково вирішити цю проблему, разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. В межах першої черги робіт фінансуються зміни у 7 вишах, які погодилися взяти у ньому участь, а також провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт", — розповіла Лілія Гриневич.

Наразі планують здійснити роботи у таких вишах:

  • Національний технічний університет «Львівська політехніка»;
  • Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка;
  • Чернігівський національний технологічний університет;
  • Сумський державний університет;
  • Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Вінницький національний технічний університет.

Наразі також триває відбір закладів вищої освіти для другого етапу проекту "Вища освіта України". В його межах покращити енергоефективність зможуть ще від 13 до 15 університетів залежно від обсягу робіт.

Загалом проект впроваджуватиметься за рахунок позики ЄІБ, коштів позики Північної екологічної фінансової корпорації та гранту від фонду Е5Р.

Раніше повідомлялося, що Уряд України та Єврокомісія підписали угоду, яка допоможе реформувати та модернізувати систему професійно-технічної освіти в Україні. 

Рубрика: