Європейський інвестиційний банк може надати 300 млн євро кредиту для розвитку енергоефективності громадських будівель в Україні

2 червня Міністерство розвитку громад та територій України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) уклали угоду про надання консультаційних послуг для підтримки Проєкту із енергоефективності громадських будівель в Україні.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Угоду підписали напередодні зустрічі донорів Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Фонд надасть 150 тисяч євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди. 

«Грант EPTATF сприяє тісній співпраці між ЄІБ та Україною щодо підвищення енергоефективності громадських будівель в країні. Це ключовий пріоритет ЄІБ як кліматично-орієнтованого банку ЄС. Проєкт покращить умови життя громадян України, зумовить суттєву економію енергії із позитивним впливом на зміни клімату та скоротить витрати на опалення і залежність України від імпорту енергії», – наголосив Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Очікується, що надалі Проєкт із енергоефективності громадських будівель в Україні отримає фінансування у розмірі 300 млн євро кредиту за низькими відсотками від ЄІБ.  Проєкт підвищить енергоефективність 1000 будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл. Також він допоможе попередити викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Цей проєкт поліпшить побут близько 2,5 млн жителів України.

Проєкт вирішить основні проблеми у секторі, зокрема нестачу довгострокового капіталу для малих та середніх муніципалітетів України. Він також допоможе подолати нестачу підтримки у всьому циклі підпроєкту із енергоефективності, включно з оцінкою проєкту, матеріально-технічним забезпеченням, адмініструванням договору, наглядом та контролем за будівництвом, введенням в експлуатацію, тестуванням та прийманням виконаних робіт. 

Рубрика: