Європейський інвестиційний банк надасть 50 млн євро для першого інноваційного парку України

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодив надання 50 млн євро кредиту для першого інноваційного парку України UNIT.City.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Кошти спрямують на фінансування проєкту «Інноваційний кампус для України». Проєкт передбачає дизайн, реновацію та побудову нових спеціалізованих приміщень та споруд в парку UNIT.City, що належить холдинговій компанії UFuture.

Проєкт допоможе створити один із найбільших хабів у Центральній та Східній Європі, який поєднає профільну інфраструктуру та інноваційну екосистему для ІТ і технологічних компаній. У міському просторі на 25 гектарах розмістяться нові офіси стартапів та навчальні IT-центри, високотехнологічні компанії та R&D-центри, інкубатори та акселератори, які сприятимуть розвитку хай-тек індустрії в Україні. Очікується, що проєкт створить 549 постійних та 2400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у UNIT.City

«В Україні кількість ІТ-професіоналів є однією з найбільших у Європі, і ця кількість невпинно зростає. У цій галузі уже працює близько 200 тисяч людей. Показово, що більшість клієнтів українських ІТ-компаній — із Західної Європи та США. Попри ці неймовірні досягнення, Україні та міському простору Києва зокрема критично бракує належної екосистеми для R&D та IT-компаній. ЄІБ зараз допомагає Україні посилити конкурентоспроможність», – наголосила віцепрезидентка ЄІБ Ліляна Павлова.

Кредитна лінія ЄІБ передбачає до 10 траншів щонайменше по 5 млн євро кожен. Кошти надаються на дев'ять років з дуже вигідною для України річною процентною ставкою. Загальна вартість проєкту (включно з компонентами, що фінансуються ЄІБ) оцінюється в 110 млн євро. Таким чином, близько половини прогнозованих витрат профінансує ЄІБ.

Довідково

UNIT.City – перший в Україні парк інновацій. Місце, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій. Місце,  де  концентрація компаній, стартапів, студентів, окремих фахівців, дослідницьких лабораторій дає умови для того,  щоб бізнеси в  межах  парку  зростали швидше, ніж поза ним.

Проєкт «Інноваційний кампус для України» отримає підтримку від InnovFin Science, спільної ініціативи Європейської Комісії та ЄІБ, яка сприяє інвестиціям у наукові дослідження та інновації державних та приватних установ. Кредит надається у межах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та управляється ЄІБ.

Рубрика: