Європейський інвестиційний банк надасть Харкову 10 млн євро кредиту на нові тролейбуси

Європейський інвестиційний банк надає Харкову 10 мільйонів євро кредиту на придбання 49 нових тролейбусів. Це прискорить оновлення автопарку екологічним та енергоефективним електротранспортом у місті. 

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Новий рухомий склад дозволить 1,4 млн жителям міста скористатися перевагами більш екологічної та енергоефективної транспортної інфраструктури. Це стане можливим завдяки участі Харкова у проєкті ЄІБ «Міський громадський транспорт України», який реалізується спільно з Міністерством інфраструктури України.

«Нашим пріоритетом є сталі, довготривалі рішення заради комфорту та безпеки громадян. Підвищення якості громадського транспорту дозволить зменшити затори, а також зробить транспортну інфраструктуру більш екологічною для жителів Харкова, другого найбільшого міста країни», – зазначає Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.

Переможці відкритого конкурсу мають поставити Харкову 49 тролейбусів. Нова партія включатиме 12 двосекційних та 37 односекційних тролейбусів, один із яких має запас автономного ходу не менше 20 кілометрів, що дозволяє тролейбусу продовжувати рух при зупинці подачі до нього напруги мережі. Ці низькопідлогові тролейбуси забезпечать легкий доступ до користування міським громадським транспортом людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками. 

Довідково

Проєкт технічної допомоги «Міський громадський транспорт України» (UUPTP) – це рамковий кредит на 200 мільйонів євро для фінансування громадського транспорту в 11-ти містах України. Реалізація проєкту «Міський громадський транспорт України» сприяє скороченню кількості ДТП завдяки стимулюванню переходу від приватних автомобілів до громадського транспорту та зменшенню кількості транспортних пересадок у сільській місцевості. Додаткова технічна допомога, фінансована ЄС, у рамках цього проєкту допомагає Міністерству інфраструктури та містам-учасникам реструктуризувати та модернізувати сферу міського громадського транспорту України та сприяє поступовому наближенню до технічних нормативів, які б відповідали чинним стандартам ЄС.

Нагадаємо, ЄІБ надає Луцьку кредит y розмірі 4.36 млн євро на придбання нових тролейбусів.

Рубрика: