Європейський Союз позитивно оцінив імплементацію реформ в Україні – річний звіт ЄС

Напередодні неформальної зустрічі членів Ради асоціації Україна-ЄС 8 грудня, Європейський Союз презентував щорічний Звіт щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У звіті описується впровадження Україною реформ в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом за останній рік.

«Незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на Сході та спалах пандемії коронавірусу, Україна продовжує демонструвати прогрес на своєму шляху реформ. Дуже важливо, щоб українські політичні лідери продовжували ці зусилля та робили незворотні реформи, особливо щодо верховенства права. Український народ цього очікує», – заявив високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррелл.

Попри наявні виклики, ЄС відзначає низку позитивних зрушень, а саме:

  • у сферах правосуддя, верховенства права та боротьби з корупцією – початок роботи Вищого антикорупційного суду України, а також покращення співпраці між Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП);

  • реалізація банківської реформи, яка допомагає захистити фінансову стабільність України;

  • значний прогрес у реформуванні цифрової сфери;

  • політика розвитку сільського господарства та сільських територій.

«Мовою міжнародної дипломатії це позитивна оцінка прогресу реформ в Україні. Це означає, що в ЄС не бачать загроз нашому подальшому руху до ЄС. У звіті відзначено важливі зусилля влади для впровадження земельної реформи, реформи банківської системи, а також інтеграції до Цифрового ринку ЄС. Звісно, нам іще є над чим працювати, але це нормальний процес в країні, яка одночасно бореться з російською агресією, корупцією та трансформує власну країну в непростих умовах і в часі, обмеженому високими очікування українського суспільства», – коментує звіт Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

У звіті ЄС також позитивно відзначають законодавчу діяльність Парламенту в «турборежимі», яка характеризувала перші місяці роботи нового Парламенту та Уряду України, відображаючи очікування громадян України. Такі ключові реформи, як банківська та земельна реформи, були ухвалені, незважаючи на спалах пандемії коронавірусу.

Європейський комісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгелі наголосив, що Європейський Союз продовжуватиме всебічно підтримувати Україну на шляху впровадження подальших реформ:

«ЄС буде продовжувати підтримувати Україну у виконанні порядку денного реформ, повному впровадженні та використанні переваг Угоди про асоціацію та пом'якшенні негативного впливу коронавірусної кризи. Ми очікуємо, що Україна підтримуватиме спільні цінності демократії, верховенства права, поваги міжнародного права та прав людини, включаючи права осіб, які належать до меншин. Наша спільна мета – підтримати стратегічну орієнтацію України на поглиблену інтеграцію з Європейським Союзом».