Євросоюз додав росію до чорного списку податкових гаваней

Європейський Союз додав росію, а також Британські Віргінські острови, Коста-Ріку та Маршаллові острови до списку некооперативних юрисдикцій для цілей оподаткування.

Про це йдеться у прес-релізі на сайті Ради ЄС. 

До списку потрапляють держави, які не взяли на себе достатньо зобов'язань для модернізації своєї податкової системи. 

Список ЄС має ключове значення в деяких питаннях щодо фінансування блоку. Зокрема, кошти з низки фондів ЄС не можуть спрямовуватися через організації в країнах, включених до переліку. 

Крім того, країнам ЄС рекомендується орієнтуватись на список зокрема, при формуванні зовнішньої політики та економічних відносинах з третіми країнами, а також у сфері співробітництва в цілях розвитку.

Доповнений список некооперативних юрисдикцій ЄС тепер складається з 16 юрисдикцій, це Американське Самоа, Ангілья, Багамські острови, Британські Віргінські острови, Коста-Ріка, Фіджі, Гуам, Маршаллові острови, Палау, Панама, росія, Самоа, Тринідад і Тобаго, Острови Теркс і Кайкос, Віргінські острови США та Вануату.

«Ми вирішили додати чотири юрисдикції до списку ЄС некооперативних юрисдикцій у податкових питаннях: Британські Віргінські острови, Коста-Ріку, Маршаллові острови та росію. Ми просимо всі перелічені країни вдосконалити свою законодавчу базу та працювати над дотриманням міжнародних стандартів в оподаткуванні», –заявила Міністр фінансів Швеції Елізабет Свантессон.

До оновленого списку некооперативних юрисдикцій увійшли країни, які або не ведуть конструктивного діалогу з ЄС з питань податкового управління, або не виконали своїх зобов'язань щодо проведення необхідних реформ. Ці реформи мають бути спрямовані на дотримання низки об'єктивних критеріїв належного податкового управління, які включають податкову прозорість, справедливе оподаткування та імплементацію міжнародних стандартів, спрямованих на запобігання розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування.

Росія потрапила до списку, адже не виконала свого зобов'язання щодо усунення шкідливих аспектів спеціального режиму для міжнародних холдингових компаній.

«Крім того, діалог з росією з питань, пов'язаних з оподаткуванням, зайшов у глухий кут після російської агресії проти України», – йдеться у прес-релізі.

Довідково

Список некооперативних юрисдикцій ЄС був створений у грудні 2017 року. Він є частиною зовнішньої стратегії ЄС у сфері оподаткування та має на меті сприяти зусиллям, спрямованим на просування належного податкового управління в усьому світі.