Євросоюз готовий підтримувати Україну в реалізації концепції інтегрованого управління кордонами

Євросоюз готовий надавати підтримку Україні в реалізації концепції інтегрованого управління кордонами.

Про це йшлося під час візиту спеціалістів у сфері управління кордонами з Фінляндії і Литви до України. Так, представники ЄС обговорили з керівництвом МВС та ДПСУ реалізацію концепції інтегрованого управління кордонами, яка триває в Україні, а також проаналізували підготовку технічного завдання для реалізації проекту.

"Інтегроване управління кордонами та збалансована міграційна політика - один із ключових пріоритетів розвитку системи МВС", - наголосив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Своєю чергою, керівник сектору з питань юстиції і внутрішніх справ у Групі підтримки України в ЄС Френк Пол зазначив, що залучення та координація взаємодії усіх суб’єктів є необхідною передумовою ефективного управління кордонами та запорукою безпеки держави.

Окрім цього, європейська делегація поінформувала про заплановані на найближчий час заходи з метою розробки глобальної стратегії ІУК та запевнила у наданні всебічної підтримки Україні. Експерти ЄС зробили акцент на необхідності посилення боротьби з контрабандою, в тому числі, необхідності змін на законодавчому рівні.

Представники Європейського Союзу наголосили, що в подальшому готові надавати суттєву підтримку в в реалізації стратегічних цілей МВС та Державної прикордонної служби і через фінансування інших спільних проектів, серед яких, зокрема, проект IMMIS та програми транскордонного співробітництва.

Нагадаємо Кабінет Міністрів України утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації інтегрованого управління кордонами. Її очолила Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Віце-прем’єрка, коментуючи рішення про створення групи, пояснила, що інтегроване управління кордонами передбачає координацію діяльності компетентних органів країн, завданнями яких є безпека і відкритість державного кордону, пропуск через кордон осіб, транспорту і товарів, провадження інформаційної та оперативно-розшукової діяльності, аналіз ризиків та здійснення запобіжних заходів.

Оригінал статті читайте за посиланням.

Рубрика: