Євросоюз на півроку продовжив санкції проти Росії

Рада Європейського Союзу 21 грудня продовжила економічні санкції проти Росії на шість місяців. 

Як повідомляється на сайті Ради ЄС, вони діятимуть до 31 липня 2019 року.

"Це рішення було ухвалено після того, як Президент Франції Емануель Макрон та Канцлер Німеччини Анґела Меркель поінформували Європейську Раду, яка проводила зустріч у Брюсселі 13-14 грудня поточного року про стан виконання Мінських угод, з якими пов’язані зазначені санкції. Оскільки жодного прогресу досягнуто не було, Європейська Рада ухвалила політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії. " - сказано у повідомленні.

Рішення ухвалили за письмовою процедурою одноголосно.

Заходи спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сфери, повязані з виробництвом товарів подвійного призначення. Від початку такі заходи були запроваджені з 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні та посилені у вересні 2014 року.

На додаток до цих економічних санкцій, деякі заходи Євросоюзу також застосовані у відповідь на кризу в Україні. Вони включають цільові індивідуальні обмежувальні заходи, зокрема, візову заборону та заморожування рахунків (станом на сьогодні, для 164 фізичних осіб та 44 юридичних осіб до 15 березня 2019 року), обмежувальні заходи у відповідь на незаконну окупацію Криму і Севастополя, дія яких обмежується територією Криму і Севастополя (станом на сьогодні запроваджуються до 23 червня 2019 року).

Дія поточних обмежувальних заходів ЄС закінчувалася наприкінці січня.