Євросоюз надасть 50 мільйонів євро на подальшу підтримку реформи децентралізації

Європейський Союз продовжує програму U-LEAD з Європою та, надасть Україні 50 млн євро на реалізацію другої фази програми. 

Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підсумками зустрічі очільника відомства Геннадія Зубка з керівником Групи підтримки України Пітером Вагнером і Керівником програм співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні Штефаном Шльойнінгом.

"Ми продовжуємо успішну співпрацю з проектом U-LEAD. Дорожня карта співпраці залишиться попередньою, адже Угода України з ЄС щодо співпраці з цим проектом відповідає Європейській Хартії місцевого самоврядування. До кінця січня 2019 року спільно з нашими міжнародними партнерами підготуємо операційний план дій-2020 і на його основі запропонуємо структуру Центрального офісу реформ. В нас багато нових завдань — зокрема, опрацювання виборчого законодавства і картографічні роботи для моделювання процесів в областях", — зазначив  Геннадій Зубко.

За його словами, одним з основних завдань для органів центральної та місцевої влади, парламенту та органів місцевого самоврядування є успішна реалізація реформи децентралізації. Йдеться про формування нової територіальної основи і проведення виборів-2020 року вже на новій адміністративно-територіальній карті України.

"Паралельно органи місцевого самоврядування, ОДА і ще понад 10 міністерств мають рухатись щодо формування субрегіонального рівня і їхніх власних територіальних структур. У 2020 році постане питання нового виборчого законодавства щодо місцевих виборів", - додав Віце-прем‘єр. 

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: