Євросоюз продовжив проєкт щодо управління міграційними процесами ще на рік

Євросоюз продовжив на рік проєкт щодо управління міграційними процесами  «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні», що триває з 2017 року. Його бенефіціаром готове стати Міністерство внутрішніх справ.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час 11 засідання Керівного комітету проєкту «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні» (IMMIS).

 

Суть цього проєкту ЄС полягає у модернізації електронних інформаційних ресурсів для ефективного обміну даними між державними органами. В рамках проєкту інтегрували міжвідомчу автоматизовану систему обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон. Наразі триває розробка системи збору попередньої інформації про пасажирів APIS та удосконалюється система “Аркан”. 

 «Взаємодія з Європейським Союзом, в рамках реалізації спільних проектів, сьогодні охоплює всі сфери правоохоронної діяльності. Це мобілізує нас і спонукає до ще більш активних заходів, оскільки реалізація кожної з ініціатив наближає нас до нашої цілі – стати повноправним членом Європейського співтовариства», – сказала заступниця  міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк зазначив, що послідовна робота щодо впровадження новітніх інформаційних технологій під час оформлення біометричних документів дає свої результати, зокрема – ідея щодо електронного паспорту в смартфоні, запропонована Міграційною службою ще два роки тому – це вже абсолютно конкретна річ, яка стане реальністю найближчим часом.

Сторона ЕС позитивно відзначила значний прогрес ДМС у створенні нових якісних електронних продуктів та зазначила, що фахівцям з міграційних питань європейських країн буде корисно ознайомитись з напрацюваннями України у цій галузі, у тому числі – і з реалізацією цифрових послуг у смартфоні.

Довідково. У 2017 році Європейський Союз започаткував проєкт «Підтримка управління міграцією та притулком в Україні», який впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Проект був розрахований на три роки, з загальним бюджетом 27,2 мільйонів євро. Проект передбачає створення інтегрованої інформаційної системи управління міграційними процесами, здійснення моніторингу міграційної динаміки та подальшу підтримку реформування українських органів державної влади, відповідальних за питання міграції.

Основними цілями проєкту є вдосконалення державної політики, законодавчої бази в сфері міграції та притулку; зміцнення технічно-інституційних спроможностей та підвищення ефективності державних органів-бенефіціарів в сфері управління міграцією і кордонами; покращення технічних спроможностей державних органів-бенефіціарів шляхом надання обладнання та інформаційно-технічних рішень в сфері управління міграцією і кордонами.