Євросоюз став п'ятим найбільшим світовим виробником риби після Китаю, Індонезії, Індії та В'єтнаму

Євросоюз є найбільшим у світі торговцем продуктами рибальства і займає п'яте місце в усьому світі з виробництва рибогосподарської продукції.

Про це йдеться в щорічній доповіді Центру дослідження європейського ринку продукції аквакультури і рибальства, який оцінив продуктивність рибного господарства на ринку ЄС у порівнянні з іншими продуктами харчування, передає Держрибагенство.

Як повідомляється, споживання риби в ЄС збільшилося практично за всіма основними комерційними видами. Рівень споживання сягнув 24,33 кг на душу населення, що на 3 % більше, ніж у 2015 році. Так, Португалія є абсолютним чемпіоном, з середньою кількістю 57 кг риби та морепродуктів на людину в рік. Це вдвічі більше середнього показника ЄС на душу населення.

Найбільшим попитом на ринку ЄС користується такі біоресурси: тунець, тріска, лосось, минтай далекосхідний та креветка. На ці види припадало 43 % ринку у 2016 році. В основному ці види риб були імпортовані з держав, що не є членами ЄС.

У 2017 році ЄС залишається найбільшим у світі торговцем продуктами рибного господарства. Обсяг торгівлі між ЄС та рештою держав світу перевищив показники Китаю на понад 2,3 млрд євро.

Імпорт з держав, що не входять до ЄС досяг 10-річного максимуму та сягнув понад 25 млрд євро.

США та Китай були основними напрямами експорту ЄС у вартісному виразі (понад 5 млрд євро), а Норвегія та Нігерія – за обсягом експорту ЄС.

ЄС став п'ятим найбільшим світовим виробником риби після Китаю, Індонезії, Індії та В'єтнаму. Загальна вартість вивантаженої риби в ЄС досягла 7,38 млрд євро – це найвищий показник за останні 10 років. У той же час, вартість продукції аквакультури, виробленої в ЄС, сягнула 4,25 млрд євро (найбільший показник за увесь час). Греція та Іспанія, наприклад, встановили рекорди у 2016 році з вирощування лаврака.

Детальніше з аналізом ринку рибогосподарських продуктів ЄС (англійською мовою) можна ознайомитись за посиланням.

Як повідомлялося раніше, за дев'ять місяців 2018 року експорт мороженої риби з України зріс на 21% проти аналогічного періоду минулого року.