Євросоюз виділить мільйон євро на розвиток "зеленої" енергетики в Україні

Європейський Союз виділить 1 мільйон євро на розвиток "зеленої" енергетики в Україні. Йдеться про реалізацію однорічного проекту Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні", який розпочали австрійсько-італійський консорціум та Держенергоефективності.

"У межах проекту експерти ЄС нададуть рекомендації Держенергоефективності та іншим зацікавленим сторонам щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейського та поділяться досвідом стосовно збільшення частки відновлюваних джерел енергії і стимулювання "зелених" інвестицій", — повідомили у прес-службі Держенергоефективності.

Партнери проекту разом розроблятимуть проекти змін до українського законодавства, щоб привести його у відповідність до положень Директиви Євросоюзу про відновлювані джерела енергії. Також вони спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики.

"Австрія, країна з однією з найбільших часток відновлюваної енергетики в Європейському Союзі, ставить перед собою амбітну мету — у 2030 році отримувати 100% енергії з відновлюваних джерел. І ми дуже раді поділитися своїм досвідом і знаннями з Держенергоефективності", — зазначив виконавчий директор австрійського енергорегулятора Е-Control Вольфґанґ Урбанчич.

Проект Twinning "Розвиток відновлюваної енергетики в Україні" виконують австрійський енергетичний регулятор E-Control, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research у партнерстві з Держенергоефективності.

Термін реалізації проекту становить 15 місяців.

Довідково:

Нова директива ЄС з відновлюваної енергетики встановлює обов'язкову мету — щонайменше 32% всієї енергії в Євросоюзі до 2030 року має вироблятися із відновлюваних джерел.

Зі свого боку, в Україні частка «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні збільшилася у 1,5 рази: із майже 4% у 2014 році до 6,7% у 2017 році. При цьому, Уряд затвердив Енергетичну стратегію України з цільовим показником - 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року.

Twinning є інструментом Європейського Союзу для інституційної співпраці між установами держав-членів ЄС та державними установами в країні-бенефіціарі. Проекти Twinning ґрунтуються на рівноправному підході, який об'єднує досвід та знання з держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів.

Нагадаємо, європейські партнери можуть розпочати нову програму з утеплення в Україні.

Підготовлено за матеріалами Держенергоефективності. Оригінал статті читайте за посиланням

 

Рубрика: