З 1 квітня в готелях проектуватимуть щонайменше 10% універсальних номерів

З 1 квітня при будівництві та реконструкції готелів в Україні обов’язково проектуватимуть універсальні номери. Вони враховуватимуть потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Таку вимогу містять нові державні будівельні норми (ДБН) "Інклюзивність будівель і споруд".

"У нових ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд була передбачена обов’язкова вимога – при проектуванні готелів організовувати не менше 10% місць універсальними та зручними для всіх категорій громадян, у тому числі, людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення", – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

будівельні норми

Також щонайменше 10% універсальних житлових місць мають проектувати при будівництві та реконструкції мотелів, пансіонатів та кемпінгів. При цьому до них має бути забезпечений безперешкодний доступ зовні та всередині.

"80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їхніх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива — майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності", – зазначив представник Мінрегіону.

Довідково:

Новий ДБН розроблений ПАТ "КиївЗНДІЕП" на заміну чинного ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення". Він адаптований до європейських норм та містить наочні приклади виконання на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовують під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, в Україні можуть запровадити обов'язкове озеленення при проектуванні вулиць

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням