З початку року більше тисячі перевізників забронювали 8 тисяч дозволів онлайн

За період з 1 по 12 січня 2020 року послугою електронного бронювання дозволів скористалися більше 1300 перевізників. Через транспортний портал електронних послуг вони забронювали близько 8000 дозволів. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«Пілотний проект з е-бронювання дозволів для перевізників успішно працює. Завдяки цифровізації процесу створені рівні умови доступу всіх перевізників до замовлення послуги, без будь-якої корупційної складової»,  – заявив Міністр інфрастуктури України Владислав Криклій.

Завдяки такій системі бронювання перевізник може комфортно спланувати поїздку та убезпечити себе від штрафних санкцій за порушення митного законодавства. Заброньований дозвіл доступний до видачі перевізнику 5 днів. Якщо перевізник не отримає дозвіл у визначений період часу,  його бронювання буде скасовано автоматично, а дозвіл буде доступний іншим перевізникам.

«Запровадження сервісу е-бронювання посприяло виявленню проблемних питань у системи видачі дозволів, як на технічному, так і на організаційному рівнях. Для прикладу, виявлено велику кількість перевізників, які всупереч вимогам законодавства, не подали вчасно повідомлення про зміну даних у своїх ліцензійних справах. Всі технічні проблеми оперативно виявляються та усуваються, а сервіс постійно удосконалюється», – наголосив Владислав Криклій.

У планах Міністерства інфраструктури – перевести видачу дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення в цифровий формат. Проте наразі, за словами Міністра, не всі країни згодні на цей крок. 

Нагадаємо, транспортний портал електронних послуг (e-transport.gov.ua) презентували 27 грудня 2019 року. З 1 січня через портал можна забронювати 60% всіх видів дозволів, 40% залишаються для оформлення та видачі за усним зверненням на ПВД.