З початку війни 1,3 тис. дітей евакуювали на лікування до клінік Європи

Від початку повномасштабної війни у межах тісної співпраці з міжнародними партнерами: Єврокомісією, ВООЗ, урядом Польщі, БО «Лікарі без кордонів», БФ «Медична місія», транспортними бригадами парамедиків із Польщі, Німеччини та інших країн, забезпечується медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік.

Про результати повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Завдяки такій співпраці вдалося евакуювати майже 3,8 тис. постраждалих українців, серед яких 1,3 тис. – це онко пацієнти та діти з травмуваннями, ампутаціями та орфанними захворюваннями. 

Відповідно до затверджених критеріїв, евакуйованими на лікування до закордонних клінік можуть бути діти і дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, онкологічною патологією, а також захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування, якщо його доступність наразі значно обмежена. 

Постраждалі громадяни можуть бути направлені на спеціалізоване лікування у кілька способів, зокрема, через обласний департамент охорони здоров’я, або за допомогою подання особистої заявки на сайті Міністерства охорони здоров’я. 

Евакуація за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.

Детальніше ознайомитися з Програмою медичної евакуації можна за посиланням