За фінансової підтримки ЄС у Слов'янську запрацював новий ЦНАП

5 грудня у Слов’янську (Донецька область) відкрили новий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Об’єкт спорудили і оснастили за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах спільного проекту  ЄС/ПРООН “Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки”.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

У дипмісії зазначили, що Центр надаватиме 200 видів адміністративних і соціальних послуг. Ними зможуть скористатися понад 200 тисяч жителів Слов’янська та навколишніх населених пунктів.

“Центр сприятиме більш відкритій і прозорій роботі місцевої влади, яка краще відповідатиме потребам жителів. Це ключовий фактор успіху процесу децентралізації в Україні, яку підтримує ЄС”, – зазначила заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайдеманн.

ЦНАП у Слов’янську також має спеціальні мобільні пристрої для надання послуг за межами установи за моделлю “виїзного адміністратора”. За допомогою таких “цифрових валіз” співробітники Центру зможуть обслуговувати, зокрема, клієнтів похилого віку та людей з інвалідністю.   

Загальна вартість проекту становить 510 тисяч доларів США. З місцевого бюджету на будівництво і оснащення ЦНАПУ витратили 88 тисяч доларів США.

Довідково: Мета проекту “Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки”  – зміцнити безпеку в громадах та соціальну згуртованість, підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту, а також сприяти подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров’я на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб у східній Україні після спалаху конфлікту навесні 2014 року. Її реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд народонаселення ООН і Продовольча та сільськогосподарська організація. Вона працює у п’яти областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській.

Програму підтримують дев’ять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Загальний бюджет на 2019-2022 роки становить понад 50 млн доларів США.

Рубрика: