За кошти ЄБРР у Дніпрі оновлять тролейбусний парк

Комунальне підприємство "Дніпровський електротранспорт" та Європейський банк реконструкції та розвитку уклали договір на суму 13 млн євро про оновлення тролейбусного парку міста Дніпро.

Як повідомляє прес-служба Дніпровської міськради, за умовами цього договору буде придбано 44 нових тролейбуси з низькою підлогою та системою кондиціювання.

"Завдяки цим тролейбусам ми плануємо в цьому році змінити три маршрути. Зокрема, додати маршрут на житловий масив Сонячний та Придніпровськ, і продовжити маршрут до жилового масиву Перемога-6. Це вже другий етап розвитку електротранспорту у Дніпрі. Плануємо, що через 2-3 роки електротранспорт складе серйозну конкуренцію приватним перевізникам", - повідомив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

На думку керівника сектора інфраструктури в Україні Європейського банку реконструкції та розвитку Марака Магалецького, наступним кроком, можливо, буде оновлення трамваїв у місті.

Кредит розрахований на 12 років під гарантію міста. Загальна вартість проекту оновлення тролейбусного парку Дніпра – 15 млн євро, з яких 13 млн євро – кредит ЄБРР (11,5 млн євро надасть банк, ще 1,5 млн євро – кошти Фонду чистих технологій), решта – гроші міського бюджету. Пільговий період кредиту - 2 роки.Таким чином у Дніпрі зможуть оновити 50% рухомого складу.

Раніше повідомлялося, що у 2019 році Україна в межах проекту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) "Міський громадський транспорт України" планує закупити 227 автобусів, 153 тролейбуси, 56 трамваїв та 35 вагонів метрополітену для всіх великих українських міст.