За кошти ЄС відремонтували відділи поліції у трьох областях

У Київській, Львівській та Харківській областях відремонтували громадські приймальні 20 відділів і відділень поліції в межах проекту Європейського Союзу "Підтримка реформи поліції в Україні".

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

"ЄС і надалі надаватиме підтримку Міністерству внутрішніх справ і Національній поліції України для того, щоб правоохоронні органи стали справді відкритими і демократичними організаціями, основним завданням яких є служити народу України", — зазначив голова дипмісії посол Хюґ Мінґареллі.

В межах проекту у відділах поліції відремонтували громадські приймальні, кімнати для проведення допитів та адміністративні приміщення. Крім того, за кошти партнерів для них закупили комп'ютери, сканери та принтери, обладнання для зв'язку і підключення до інтернету.

“Також проведені тренінги для персоналу, що допомогли працівникам поліції краще зрозуміти суть підходу, орієнтованого на потреби громадян”, — повідомили у Представництві ЄС.

Проект "Підтримка реформи поліції в Україні", зокрема спрямований на впровадження скандинавського підходу до охорони громадського порядку та підвищення рівня довіри громадян до поліції. Серед виконавців проекту — поліція Швеції (SWEPOL) та управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС). Проект тривав два роки, а загальний бюджет становив 6 млн євро.

Довідково:

Скандинавська модель передбачає ефективну комунікацію між поліцією і суспільством. Усвідомлення обома сторонами причин виникнення правопорушень та аналіз ризиків дозволяють уникнути протиправних дій і спалахів насильства під час масових заходів. Станом на березень 2019 року за грантові кошти в Київській, Львівській та Харківській областях  реалізували 12 ініціатив із взаємодії поліції з громадою.

Грантові проекти допомогли, зокрема, підвищити рівень безпеки в школах, створити центри взаємодії поліції з місцевими громадами в сільській місцевості, а також допомогти літнім людям не стати жертвами шахрайства. Радники з різних країн ЄС та інструктори з поліції Швеції та Данії провели тренінги для Національної поліції України за такими напрямами, як взаємодія поліції з громадою, права людини, протидія домашньому насильству та демократичні підходи в роботі поліції.

Також українські поліцейські отримали 10 спеціалізованих транспортних засобів для забезпечення громадського порядку і 20 поліцейських автомобілів, які допоможуть поліції на місцевому рівні краще обслуговувати свою територію і скоротити час реагування на звернення громадян. Крім того, поліція отримала 336 комплектів засобів індивідуального захисту. Загалом 420 працівників поліції пройшли тактичні тренінги з охорони громадського порядку під час масових заходів.

Нагадаємо, за підтримки ЄС в Україні формують ради з питань реформи правосуддя

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: