За минулий рік через українські порти пройшла рекордна кількість контейнерних вантажів – понад 1 мільйон

У 2019 році контейнерні перевезення зросли майже на 20% – в портах України обробили  понад 1 мільйон TEU контейнерних вантажів. Перевалка контейнерних вантажів в кілька разів перевищила середні світові показники. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

TEU - умовна одиниця виміру, заснована на обсязі 20 футового (6,1 метрів) інтермодального ISO-контейнера. 

«Нещодавно ми запровадили електронну товарно-транспортну накладну, у 2020 році запустимо інші цифрові сервіси, які дозволять бізнесу збільшити швидкість транспортування вантажів. В планах на 2020 рік – цифровий порт спільно з Новою митницею. Ми очікуємо, що подальший розвиток контейнерних перевезень відбудеться за рахунок транзиту контейнерів і включення України в маршрути Китайського шовкового шляху і транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), перші вантажі яким почали доставлятися в 2019 році», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Експорт та імпорт контейнерних вантажів в минулому році розподілився практично порівну за невеликої переваги імпорту - 48,6% і 46,8% відповідно. Позитивна динаміка експорту забезпечується за рахунок збільшення контейнеризації продукції харчової та легкої промисловості (переробка сільськогосподарської сировини – борошно, пшениця, горох; текстильні вироби). На зростання імпорту контейнерних вантажів впливає зміцнення гривні, що робить більш привабливими поставки з-за кордону продуктів харчування, техніки та електроніки, будівельних матеріалів та інших товарів.

Транзит контейнерних вантажів поки істотно поступається в обсязі імпорту та експорту і становить лише 46,4 тис. TEU. Однак в 2019 році він продемонстрував значні теми зростання, збільшившись в порівнянні з попереднім роком на 42%.

Лідером з перевалки контейнерів в Україні є термінал ДП «КТО» в Одесі. В лідерах також термінал Одеського порту «Бруклін-Київ Порт», «ТІС-КТ» в порту Південний та «Іллічівський морський рибний порт» в Чорноморську.

У 2019 року в морські порти України здійснювали судозаходи 15 найбільших судноплавних компаній, на частку яких припадає 99,5% загального обсягу контейнерів. У трійці лідерів – Maersk Line, CMA CGM, MSC, які забезпечують більше половини всього контейнерного ринку України (53,5%).

Порти України включені в маршрути океанських сервісів:

1) Bosphours Express Service (BEX) – щотижневий сервіс альянсу Ocean Alliance з суднозаходів до морського порту Одеса;

2) ZIM Med Pacific (ZMP) – щотижневий сервіс компанії ZIM з Далекосхідних портів із заходом до морського порту Одеса;

3) ECUMED – щотижневий сервіс Maersk Line з Латинської Америки із заходом до морського порту Південний;

4) Middle East (ME3) – щотижневий сервіс компанії Maersk Line, який з'єднав українські порти з країнами Близького Сходу.