За підтримки програми "U-LEAD з Європою" через дев’ять місяців у громадах України запрацюють понад 120 належних ЦНАП

За підтримки програми "U-LEAD з Європою" через дев’ять місяців у громадах України запрацюють понад 120 належних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

Як повідомляє "Урядовий портал", 122 громади з 24 областей України підписали Меморандуми про початок роботи з виконавцями фази впровадження програми "U-LEAD з Європою" в частині створення та модернізації Центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) – компаніями NIRAS Sweden AB та SKL International. Таким чином, понад два мільйони громадян отримають доступ до якісних адміністративних послуг після відкриття високоефективних ЦНАП в громадах.

За словами голови Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефана Шльойнінга, всі 122 громади отримають комплексну підтримку від Програми – експерти допоможуть громадам як інституційно, так і фізично (техніка, ПЗ, меблі, дизайн-плани, спеціальні види допомоги тощо). Крім того, більше 3 тисяч майбутніх співробітників ЦНАП та лідерів громад пройдуть навчання, спеціально розроблене шведськими та українськими експертами Програми для фахівців, які надають послуги громадянам.

З-поміж 122 майбутніх ЦНАП шість будуть мобільними, тобто спеціально облаштованими транспортними засобами, з двома повноцінними робочими місцями для співробітників та двома місцями для відвідувачів. Загалом, всі ЦНАП (як звичайні, так і мобільні), які створені в Україні за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", надають найбільш популярні серед громадян адмінпослуги, доступні для людей з інвалідністю та облаштовані дитячим куточком.

"Європейський Союз всебічно підтримує Україну у здійсненні реформи децентралізації, зміцненні можливостей громад у різних сферах управління. Реформа децентралізації є ключовою, тому що мова йде про основний принцип Європейського Союзу, а саме – субсидіарність, що передбачає наближення вирішення соціально-політичних питань якомога ближче до громадян. Те, як надаються адміністративні послуги, є надзвичайно важливим критерієм розвитку місцевого самоврядування. Доступність та якість адміністративних послуг у громадах – один з ключових факторів успіху та спроможності місцевих органів влади", – зазначив голова програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг.

Зі свого боку регіональний директор компанії NIRAS Sweden AB Анна Лілехунд Хедквіст зазначила, що відібрана команда з початку року займається вивченням прогресу та стану справ у громадах і планує найкращий шлях для створення ЦНАП в партнерстві з громадами.

"До кінця березня ми зможемо встановити часові рамки виконання наших зобов’язань відповідно до унікальних потреб кожної громади", – додала вона.

Під час Фази Впровадження Програми "U-LEAD з Європою" буде створено до 600 належних ЦНАП, 26 з яких вже відкрито в рамках Початкової Фази Програми. А за словами Віце-прем’єр-міністра  – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, тільки за минулий рік понад 15 мільйонів українців скористалися послугами сучасних ЦНАП, а від їх діяльності місцеві бюджети отримали додатково майже 3 млрд грн до своїх бюджетів.

Оригінал статті читайте за посиланням.