За сприяння ЄС Україна покращила управління ризиками катастроф

Програма з попередження, готовності та реагування на природні і техногенні катастрофи в країнах Східного Партнерства (PPRD East 2), яка фінансується ЄС, протягом чотирьох з половиною років її впровадження допомогла Україні покращити управління ризиками катастроф.

За інформацією Представництва ЄС в Україні, допомога стосувалася, зокрема, узгодження національного законодавства зі стандартами Євросоюзу, проведення тренінгів для співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших зацікавлених сторін з управління ризиками катастроф.

Також в межах Програми Україна взяла участь у 40 регіональних та 8 національних заходах з управління ризиками катастроф.

«Завдяки успішному впровадженню програми PPRD East 2, Україна перебуває у завершальній стадії вдосконалення системи збору даних про втрати від катастроф шляхом приведення національного законодавства до міжнародних стандартів. Це дозволить Україні бути готовою до реалізації Сендайської рамкової програми та її звітності», − вважає заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький.

Довідково:

Сендайська рамкова програма − це добровільна угода, яка визнає, що держава має головну роль у зменшенні ризику катастроф, але відповідальність має поділитися з іншими зацікавленими сторонами. Вона спрямована на суттєве зменшення ризику катастроф і втрат у житті, життєдіяльності та охороні здоров'я, а також економічних, фізичних, соціальних, культурних та екологічних активів осіб, підприємств, громад та країн.

Програма з попередження, готовності та реагування на природні і техногенні катастрофи у країнах Східного партнерства (PPRD East) фінансується Європейським Союзом. Вона покликана сприяти захисту навколишнього середовища, населення, культурної спадщини, ресурсів і інфраструктури країн Східного партнерства шляхом зміцнення стійкості країн, їхньої готовності та реагування на техногенні катастрофи і катастрофи, спричинені природними явищами. Наразі триває другий етап Програми, який сприяє зміцненню потенціалу в сфері управління ризиками катастроф на національному рівні у Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні з метою розширення регіонального співробітництва між країнами-партнерами та поступового наближення країн-партнерів до Механізму цивільного захисту ЄС.

Детальніше читайте за посиланням.