Заборони на виїзд сезонних робітників до європейських країн немає, – Вадим Пристайко

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уповноважив Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадима Пристайка вести переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт.

Про це Вадим Пристайко розповів у інтерв’ю виданню “Сьогодні”.

Віцепрем’єр наголосив, що заборони на виїзд немає, навпаки, чартери для сезонних працівників будуть організовуватись постійно.

"Наразі ми намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім'ям в Україні вони приносять дохід", – зазначив Вадим Пристайко.

Однак, важливо зрозуміти різницю між заробітчанами, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки. Так, наприклад, Фінляндія забезпечує обов'язкову обсервацію сезонних працівників, яку оплачує уряд або компанії.

Вадим Пристайко наголосив, що в Уряді хотіли б, щоб ці люди залишалися в Україні та робили внесок в економіку країни на Батьківщині.

"Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від рідної домівки, щоб заробляти. Але ми не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати насильно. Ми зробимо все необхідне, щоб наші громадяни, які бажають працювати сезонно за кордоном, мали таку можливість та могли безпечно дістатися країн ЄС", – додав Віцепрем’єр-міністр.