Законопроект «Про енергоефективність» має встановити нові умови для підвищення енергоефективності відповідно практик ЄС

Законопроєкт «Про енергоефективність» має встановлювати нові законодавчі рамки у сфері енергоефективності на всіх рівнях відповідно до вимог ЄС: від виробництва до споживання енергії.

Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності.

Законопроект спрямований на: посилення енергетичної безпеки, скорочення енергетичної бідності, конкурентний та сталий економічний розвиток, збереження енергії та скорочення викидів парникових газів.

Костянтин Гура зауважив, що Україна має одну з найбільш енергоємних економік у світі та, разом з тим, значний нерозкритий потенціал підвищення енергетичної ефективності.

«Загалом, законопроект, зареєстрований народними депутатами, відповідає нашому баченню та потребам ринку. Втім важливо напрацювати якісну редакцію до 2-го читання із урахуванням правок різних сторін, у т.ч. експертів ЄС», - додав він.

Окремі інструменти, закладені в Директиві 2012/27/ЄС та законопроекті, вже реалізуються (в частині впровадження обліку, систем енергоменеджменту, енергосервісу, національних цілей з енергоефективності та ін.). Однак, має бути надійна, законодавчо закріплена база, що гармонізована із європейським підходами. 

Довідково

Новий законопроект замінить діючий Закон «Про енергозбереження», прийнятий ще у 1994 році, і стане важливими елементом євроінтеграції України.