Замовити і оплатити транспортні послуги тепер можна онлайн – запустили транспортний портал електронних послуг

В Україні запрацював транспортний портал електронних послуг – e-transport.gov.ua. Він об’єднує електронні сервіси у всіх сферах транспортної галузі в одну розумну систему. Портал презентували на спільному брифінгу Міністра інфраструктури України Владислава Криклія та Віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова 27 грудня 2019 року.

«Цифрові рішення потрібні для розвитку Шовкового шляху та інших транспортних коридорів. Це реальні кроки, яки допомогають нам інтегруватись у  єдину транспортну мережу, що об'єднує Європу з Азією, та перетворити Україну на міжнародний транспортний хаб», – відзначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

На транспортному порталі можна замовити державні адміністративні послуги у галузі транспорту та отримати загальні сервіси. Зокрема, тут можна забронювати дозвіл на міжнародні перевезення за три хвилини. Замість паперових форм (близько 800 тисяч дозволів щороку) і корупції – онлайн подача і сплата заявки, швидка перевірка документів, можливість бронювання певного бланку дозволу для певного перевізника. Так само можна буде отримати дозвіл на негабаритні перевезення.

З'явиться електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень, а з часом – сервіси для моряків і можливість реєстрації повітряних суден. 

Також у планах впровадження платіжних сервісів, підключення до системи електронної взаємодії Трембіта, впровадження  Security Operation Center на базі центру кібербезпеки ДП ГЦЦК.

Система обмінюватиметься даними з митницею, тож можна буде відстежити зловмисників, які намагаються підробити дозволи або порушують порядок їх використання.

Більше інформації – у презентації за цим посиланням.